Μία καινούργια ματιά με στυλ από την καταξιωμένη φωτογράφο Καλλιόπη Καρβούνη, με το καλλιτεχνικό όνομα Calliope, με το οποίο εδώ και χρόνια υπογράφει τις δουλειές της, και με την μεγάλη της πείρα στην μόδα υπογράφει πλέον και την σειρά του Brand Prince Oliver στη Γυναικεία Collection…
Η Calliope ξεκίνησε την καριέρα της στο Μιλάνο σαν στυλίστας στην Ιταλική Vogue με μέντορα την μυθική διευθύντρια μόδας Franca Sozzani η οποία αμέσως διέκρινε το ταλέντο της νεαρής κοπέλας και της έδωσε την δυνατότητα να εργαστεί με σπουδαίους φωτογράφους ανά τον κόσμο, να ταξιδέψει, να υλοποιήσει τις αστείρευτες ιδέες της και να γαλουχηθεί στη μόδα που μόνο η Vogue μπορούσε να προσφέρει.
Κατόπιν μετακόμισε στην Νέα Υόρκη όπου το επόμενο βήμα ήταν η φωτογραφία, συνεργάστηκε με τα πιο έγκυρα περιοδικά διεθνώς και υπέγραψε μεγάλες καμπάνιες.
Στο παρελθόν συνεργάστηκε και με το Brand Prince Oliver, φωτογραφίζοντας καμπάνιες στο Μεξικό, στο Λος Άντζελες, στην Νέα Υόρκη κλπ.
Σήμερα πλέον μετακόμισε στην Αθήνα για οικογενειακούς λόγους, έχει κάνει δυο αξιόλογα φωτογραφικά άλμπουμ με διεθνή επιτυχία, χρησιμοποιεί την αγάπη της για την μόδα, φτιάχνοντας ένα δικό της χώρο στο Κολωνάκι με το δικό της απαράμιλλο έθνικ στυλ , όπου καφτάνια, πασμίνες και κοσμήματα συνδυάζουν ένα μαγικό χώρο.
Με την πρόταση του σχεδιασμού της συλλογής Queen Calliope for Prince Oliver εκ μέρους της εταιρίας με την οποία την συνδέουν παλαιοί δεσμοί εμπιστοσύνης και αλληλοεκτίμησης, αρχίζει μια νέα συνεργασία.
Επίσης οι καμπάνιες και οι φωτογραφίες στα Social Media, έχουν και αυτές την υπογραφή της.